POSTER 2016 4th edition Festival

دبیرخانه چهارمین دوره “جشنواره بین المللی فیلم زنان – افغانستان” از فیلم‌سازان ملی و بین‌المللی تقاضا می‌کند فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن بلند و کوتاه خود را که سوژه اصلی آن‌ها زنان است برای شرکت در این جشنواره که در  ۳۱ سنبله (شهریور) ۱۳۹۵برابر با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶ که امسال در شهر کابل افغانستان برگزار می‌‌شود ارسال کنند.
مهلت ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه چهارمین دوره این جشنواره سه ماه در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۲۵ سرطان (تیر) ۱۳۹۵ برابر با ۱۵ جولای ۲۰۱۶ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
چهارمین دوره این جشنواره نیز به مانند دوره‌های پیشین جنبه رقابتی دارد و به فیلم‌های برتر تندیس جشنواره اهدا خواهد شد. فیلم‌های این جشنواره توسط هیات داورانی متشکل از سینماگران و منتقدان ملی و بین‌المللی در دو بخش داخلی و خارجی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
تندیس‌های چهارمین دوره این جشنواره در بخش داخلی  به بهترین فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن و بهترین کارگردان فیلم داستانی و مستند، همچنین بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگران زن و مرد، بهترین بازیگر خردسال دختر، بهترین سینماتوگرافی، بهترین صدابرداری و بهترین تدوین اهدا خواهد شد.
تندیس‌های این جشنواره در بخش بین‌المللی به بهترین فیلم‌های داستانی بلند، مستند، فیلم کوتاه و بهترین انمیشن اهدا می‌شود.
جشنواره بین المللی فیلم زنان – افغانستان را بنیاد آرمان شهر و خانه فیلم رویا در حمل (فروردین) ۱۳۹۲ خورشیدی برابر با مارچ ۲۰۱۳ تاسیس کرده و در سه دوره در شهر باستانی هرات برگزار کردند.

1510368_358261191022028_2622576328968858031_n
سومین دوره این جشنواره در ارگ شهر هرات برگزار شد که پذیرای صدها فیلم از افغانستان و سراسر جهان بود. این جشنواره در سه دوره گذشته خود با حضور تعدادی از فیلم سازان مطرح ملی و بین‌المللی توجه صدها رسانه را در سراسر دنیا به خود جلب کرد و هزاران نفر فیلم‌های منتخب جشنواره را تماشا کردند. جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – افغانستان را شاید بتوان مهم‌ترین رخداد فرهنگی در قلب آسیا دانست.

لطفا در فرستادن آثار به نکات زیر توجه کنید:

 1. مهلت نهایی ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۲۵ سرطان (تیر) ۱۳۹۵ برابر با ۱۵ جولای ۲۰۱۶ میلادی است.
 2. فیلم‌هایی که به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شوند یا باید توسط کارگردان‌های زن ساخته شده باشند یا اگر کارگردان‌های مرد آن‌ها را ساخته‌اند، موضوع آنها باید مرتبط با مساله زنان باشد.
 3. فیلم‌ها را می‌توانید به صورت مستقیم، از طریق پست، ایمیل یا با فرستادن لینک فیلم به آدرس‌های دبیر خانه جشنواره ارسال کنید. قابل یادآوری است که دبیرخانه جشنواره هزینه ارسال فیلم‌ها را تقبل نخواهد کرد.
 4. فیلم‌های ارسالی باید در یکی از این فرمت‌ها باشند: ۴K, 2K, HD, HDV
 5. شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید فورم ضمیمه این فراخوان را به صورت کامل و واضح پر کنند و همراه فیلم به دبیر خانه جشنواره ارسال دارند، در غیر این صورت فیلم‌شان پذیرفته نخواهد شد.
 6. یک عکس از کارگردان فیلم و چند عکس از پوستر و نماهای فیلم با فرمت (JPEG) در ضمیمه ارسال شود.
 7. در صورتی که مایل هستید فیلم‌تان را از طریق انترنت برای ما ارسال کنید، در صورتی‌که حجم فیلم کمتر از ۲GB  باشد می‌توانید از این وبسایت برای ارسال آن استفاده کنید: https://www.wetransfer.com

چگونه با ما تماس بگیرید:

 • آدرس ارسال: افغانستان، کابل، کوچه اول دهمزنگ یا تپه سلام، روبروی مسجد محمدیه، خانه فیلم رویا
 • ایمیل: womenfilmfestival.herat@gmail.com
 • شماره های تماس در افغانستان: ۰۰۹۳۷۹۸۱۰۶۲۷۵/ ۰۰۹۳۷۰۷۱۳۹۱۸۴/ ۰۰۹۳۷۰۰۴۲۷۲۴۴
 • بین المللی: ۳۳۶۶۲۱۵۳۲۹۷+/۳۳۱۶۴۶۵۳۱۶۲۴+
 • وبسایت: http://afghanistanintwomenfilmfestival.com

فورم‌های شرکت در این جشنواره را به زبان فارسی و انگلیسی از ضمیمه دریافت کنید:

فورم شرکت در جشنواره فیلم KABUL 2016 ـ فارسی .doc
KABUL Entry_FORM-4th-AIWFFH2016_ENG

پیوست‌ها: