دبیرخانه پنجمین دوره “جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات” از فیلم‌سازان ملی و بین‌المللی تقاضا می‌کند فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن بلند و کوتاه خود را که سوژه اصلی آن‌ها زنان است برای شرکت در این جشنواره که در ماه حوت (اسفند) ۱۳۹۶ برابر با ماه مارچ ۲۰۱۸ در شهر هرات افغانستان برگزار می‌‌شود، ارسال کنند. مهلت ارسال فیلم‌ها به دبیرخانه پنجمین دوره این جشنواره از ماه عقرب (آبان) ۱۳۹۶ الی ختم قوس ۱۳۹۶ برابر با نوامبر ۲۰۱۷ الی ختم دسامبر ۲۰۱۷ در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا مدت تعیین‌شده به دبیرخانه جشنواره، ارسال کنند.

پنجمین دوره این جشنواره مانند دوره‌های پیشین جنبه رقابتی دارد و به فیلم‌های برتر تندیس جشنواره اهدا خواهد شد. فیلم‌های این جشنواره توسط هیات داورانی متشکل از سینماگران و منتقدان ملی و بین‌المللی در دو بخش داخلی و خارجی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

تندیس‌های پنجمین دوره این جشنواره در بخش داخلی  به بهترین فیلم‌های داستانی، مستند، انمیشن و بهترین کارگردان فیلم داستانی و مستند، همچنین بهترین فیلم‌نامه، بهترین بازیگران زن و مرد، بهترین بازیگر خردسال دختر، بهترین سینماتوگرافی، بهترین صدابرداری و بهترین تدوین، اهدا خواهد شد.

تندیس‌های این جشنواره در بخش بین‌المللی به بهترین فیلم‌های داستانی بلند، مستند، فیلم کوتاه و بهترین انمیشن اهدا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات را بنیاد آرمان شهر و خانه فیلم رویا در حمل (فروردین) ۱۳۹۲ خورشیدی برابر با مارچ ۲۰۱۳ میلادی تاسیس کردند.

سه دوره اول این جشنواره در قلعه تاریخی اختیارالدین در هرات و چهارمین دوره آن در باغ بابر، باغ تاریخی کابل برگزار شد که پذیرای صدها فیلم از افغانستان و سراسر جهان بود. این جشنواره در چهار دوره گذشته خود با حضور تعدادی از فیلم‌سازان مطرح ملی و بین‌المللی توجه صدها رسانه را در سراسر دنیا به خود جلب کرد و هزاران نفر فیلم‌های منتخب جشنواره را تماشا کردند. جشنواره بین‌المللی فیلم زنان – هرات را شاید بتوان مهم‌ترین رخداد فرهنگی در قلب آسیا دانست.

 لطفا در فرستادن آثار به نکات زیر توجه کنید:

مهلت نهایی ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره از ماه عقرب (آبان) ۱۳۹۶ برابر با ختم دسامبر ۲۰۱۸ است.

فیلم‌هایی که به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شوند یا باید توسط کارگردان‌های زن ساخته شده باشند یا اگر کارگردان‌های مرد آن‌ها را ساخته‌اند، موضوع آنها باید مرتبط با مساله زنان باشد.

فیلم‌ها را می‌توانید به صورت مستقیم، از طریق پست، ایمیل یا با فرستادن لینک فیلم به آدرس‌های دبیرخانه جشنواره ارسال کنید. قابل یادآوری است که دبیرخانه جشنواره هزینه ارسال فیلم‌ها را تقبل نخواهد کرد.

فیلم‌های ارسالی باید در یکی از این فرمت‌ها باشند: ۴۱K, 2K, HD, HDV.

شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید فورم ضمیمه این فراخوان را به‌صورت کامل و واضح پر کنند و همراه فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال دارند، در غیر این صورت فیلم‌شان پذیرفته نخواهد شد.

یک عکس از کارگردان فیلم و چند عکس از پوستر و نماهای فیلم با فرمت (JPEG) در ضمیمه ارسال شود.

در صورتی که مایل هستید فیلم‌تان را از طریق انترنت برای ما ارسال کنید، در صورتی‌که حجم فیلم کمتر از ۲GB باشد می‌توانید از این وبسایت برای ارسال آن استفاده کنید:

    https://www.wetransfer.com

چگونه با ما تماس بگیرید:

    آدرس ارسال: افغانستان، کابل، کوچه اول دهمزنگ یا تپه سلام، روبروی مسجد محمدیه، خانه فیلم رویا

    ایمیل: herat@gmail.com

    شماره‌های تماس در افغانستان: ۰۰۹۳۷۴۷۹۷۹۱۳۳/ ۰۰۹۳۷۰۰۴۲۷۲۴۴

    بین‌المللی: ۳۳۶۶۲۱۵۳۲۹۷+/۳۳۱۶۴۶۵۳۱۶۲۴+

    وبسایت:

    http://afghanistanintwomenfilmfestival.com

برای شرکت در جشنواره به لینک زیر مراجعه کنید:

Call for Entries 2018