A+ A-

بایگانی ماهیانه آذر ۱۳۹۴

هفت‌روزنامه حقوق بشری افغانستان – شماره ۱۲۶

هفت‌روزنامه حقوق بشری افغانستان – شماره ۱۱۸

دوشنبه، ۳۰ آذر، ۱۳۹۴

ویژه‌نامه “هفته حقوق بشر” آرمان‌شهر – خبرنامه حقوق بشری و جامعه مدنی شماره ۱۴۶

ویژه‌نامه “هفته حقوق بشر” آرمان‌شهر – خبرنامه حقوق بشری و جامعه مدنی شماره ۱۴۶

جمعه، ۲۷ آذر، ۱۳۹۴

چرا زنان افغانستان، ایران و تاجیکستان در کنار هم؟

آیدا قجر – دهم دسامبر به مناسبت شصت و هفتمین روز جهانی حقوق بشر، بنیاد آرمان‌شهر که در افغانستان واقع است، به “زنان برتر” قلب آسیا جایزه بین‌المللی صلح سیمرغ اهدا کرد. هشت زن و ابتکارهای زنان در سه کشور فارسی زبان ایران‌، افغانستان و تاجیکستان، برنده این جایزه حقوق بشری شدند.

پنج شنبه، ۲۶ آذر، ۱۳۹۴

نمایشگاه کتاب‌های آرمان‌شهر در حاشیه هفته “حقوق بشر”

همزمان با سه روز برنامه بزرگ‌داشت هفته “حقوق بشر” در کابل، نمایشگاهی از کتاب‌های تازه منتشر شده این بنیاد نیز برای نمایش و توزیع برگزار شد. در این برنامه نزدیک به ۵۰۰ جلد کتاب از […]

چهارشنبه، ۲۵ آذر، ۱۳۹۴

«رقص و رنگ» در حاشیه “هفته حقوق بشر”

همز‌مان با بزرگ‌داشت هفته “حقوق بشر” که از ۷ تا ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵ توسط آرمان‌شهر در کابل برگزار شد، نمایشگاه نقاشی و مینیاتور «رقص و رنگ» با آثار مرضیه نظری نیز به نمایش در آمد. نمایش آثار این نقاش در روز نخست برنامه‌های هفته “حقوق بشر” و پس از برگزاری نخستین جلسه گفت‌وگو برای شرکت‌کنندگان به انجام رسید.

چهارشنبه، ۲۵ آذر، ۱۳۹۴

گیتی پورفاضل: زنان شاهنامه اهل بزم ورزم بود‌‌ ه اند‌‌‌‌

سه شنبه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۴

کنسرت استاد وحید قاسمی؛ ای چنگ پرده‌های سپاهانم آرزوست

دهم دسامبر ۲۰۱۵ در مراسم اختتامیه بزرگ‌داشت هفته “حقوق بشر” و پس از اهدای جوایز سیمرغ به برگزیدگان، به مناسبت ۱۹ سالگی بنیاد آرمان‌شهر کنسرت موسیقی استاد وحید قاسمی، آوازخوان، آهنگ‌ساز و پژوهش‌گر نام آشنای موسیقی افغانستان برگزار شد.

سه شنبه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۴

چهارمین جایزه صلح سیمرغ و ۱۹ سالگی آرمان‌شهر

دهم دسامبر ۲۰۱۵ به مناسبت روز جهانی “حقوق بشر” در چهارچوب بزرگ‌داشت هفته‌ای به همین نام و همزمان با جشن ۱۹ سالگی بنیاد آرمان‌شهر، تندیس‌های چهارمین دور جایزه بین‌المللی صلح سیمرغ اهدا شد.

سه شنبه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۴

هفت‌روزنامه حقوق بشری زنان – شماره ۱۲۳ – ۱۲۴

شماره ۱۲۲ هفت‌روزنامه حقوق بشری در حوزه زنان منتشر شد

سه شنبه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۴

اعلامیه رسانه‌ای گروه هماهنگی عدالت انتقالی

با سقوط رژیم طالبان و ایجاد اداره جدید توقع میرفت که جرایم جنگی متوقف گردیده و با تطبیق بروسه عدالت انتقالی به فرهنگ معافیت از مجازات پایان داده شود. به خصوص بعد عضویت افغانستان در محکمه جزایی بین المللی پس از سال ۲۰۰۳ ، این توقع تقویت بخشیده شد. اما در این مدت از یکسو وقوع جرایم جنگی ادامه یافت و از جانب دیگر به بهانه تقویت پروسه صلح و ثبات، عدالت انتقالی فراموش گردید. در نتیجه، این وضعیت نه تنها هیچ کمکی برای رسیدن به صلح و ثبات نکرده، بلکه باعث تداوم جنگ و جنایت در کشور گردید.

سه شنبه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۴