A+ A-

بایگانی ماهیانه دی ۱۳۹۶

هفت روزنامه ی حقوق بشر بین المللی شماره ۲۲۳

نها خبرنامه‌ی فارسی زبانی که هر هفته شمار بزرگی از منابع بین‌المللی را مرور می‌کند و مطالب ارزشمند را در زمینه‌ی های مختلف بشر گرد هم می‌آورد.

پنج شنبه، ۲۸ دی، ۱۳۹۶

هفت روزنامه ی حقوق بشر زنان شماره ۲۰۷- ۲۰۸

در دو هفته ای که گذشت، تجربه زنان در سراسر جهان چگونه بود؟ مهم ترین رویدادهای حوزه زنان، از سیاست تا حقوق بشر، از فرهنگ تا جامعه و هنرچه بود؟ هفت روزنامه ی زنان آرمان شهر مهم ترین اخبار را یک جا برایتان گرد آوری کرده است.

چهارشنبه، ۲۷ دی، ۱۳۹۶

پایان دادن به صهیونیسم مسئله‌ای فمینیستی است!

کنترل جمعیت به صورت نژادپرستانه به ویژه بر خشونت علیه زنان متکی است. در نتیجه تعجبی ندارد که مردخای کدار، یک افسر امنیتی ارتش اسرائیل که اکنون استاد دانشگاه شده به وضوح گفته است که «تجاوز به زنان و مادران مبارزان فلسطینی» جلوی حمله‌ی نیروهای شبه‌نظامی حماس را می‌گیرد.

جمعه، ۲۲ دی، ۱۳۹۶

خندیدن با کافکا

جمعه، ۲۲ دی، ۱۳۹۶

ایالات متحده ی کار

جمعه، ۲۲ دی، ۱۳۹۶

هفت‌روز نامه‌ی حقوق بشر بین‌المللی شماره ۲۲۲

تنها خبرنامه‌ی فارسی زبانی که هر هفته شمار بزرگی از منابع بین‌المللی را مرور می‌کند و مطالب ارزشمندی در زمینه‌ های گوناگون حقوق بشر، گرد هم می‌آورد.

جمعه، ۲۲ دی، ۱۳۹۶

هفت‌روز نامه‌ی حقوق بشر بین‌المللی شماره ۲۲۰- ۲۲۱

تنها خبرنامه‌ی فارسی زبانی که هر هفته شمار بزرگی از منابع بین‌المللی را مرور می‌کند و مطالب ارزشمندی در زمینه‌ های گوناگون حقوق بشر، گرد هم می‌آورد.

پنج شنبه، ۱۴ دی، ۱۳۹۶

حقیقت را دوست داریم، اما دروغ را بیشتر

تکرار مداوم یک دروغ خاص (نه‌فقط رگباری دَرهم) بالاخره آن را به‌عنوان حقیقت در ذهنمان رقم می‌زند. این اثر را «حقیقت موهوم»۲ می‌نامند که اولین بار در دهۀ ۱۹۷۰ کشف شد و اخیراً با رشد اخبار دروغ نمود یافته است.

سه شنبه، ۱۲ دی، ۱۳۹۶

حمایت شماری از هنرمندان در ایران از ‘حق اعتراض’ و مخالفت با سرکوب

سه شنبه، ۱۲ دی، ۱۳۹۶

زنانگی در شعر زنان مهاجر تبلور بیشتری دارد

شعر زنان مهاجر هم مشابه با زنان داخل ایران نوعی ایجاد فضا برای برقراری گفتمان است. مهاجرت پدیده‌ی پیچیده‌ای است و قطعاً بر شعر زنان هم تأثیر می‌گذارد.

سه شنبه، ۱۲ دی، ۱۳۹۶